minus
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
plus

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre

11
Dec
1
Drahí priatelia!
Toto je malá pripomienka, že deadline podávania prihlášok na 22.ročník festivalu Istropolitana projekt sa blíži. Festival sa bude konať v Bratislave od 8. do 13. júna 2018. Deadline podávania prihlášok je 2. marca 2018. Ostávajú vám už menej ako 3 mesiace, tak sa poponáhľajte! Ak chcete byť súčasťou študentskej poroty, máte čas na prihlásenie do 15. Marca 2018. Následne vás do konca marca budeme informovať o výsledku rozhodnutia o študentskej porote.
Nižsie nájdete pripojené všetky dôležité dokumenty, ktoré potrebujete na prihlášku. V prípade otázok a nejasností nás neváhajte kontaktovať na  istropolitana@vsmu.sk.

Tešíme sa na vás!

Learn more ...

1

Dva roky ubehli ako voda a my sa znova tešíme, že pre vás môžeme prichystať ďalší ročník Istropolitana Projektu. Už 22.ročník pre vás organizujú študenti divadelného manažmentu Divadelnej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Plánujeme niekoľko zaujímavých zmien. Viac vám samozrejme teraz prezradiť nemôžeme. Čo vám prezradiť môžeme, priam musíme, je dátum ďalšieho ročníka. Zapíšte si do diárov dátum 8.6.-13.6.2018!! Bude to (ako vždy) veľkolepé. Postupne budeme pridávať všetky dôležíte informácie. Sledujte nás :)

Learn more ...

1

Istropolitana Projekt’16 je oficiálne za nami a obsadenosť divadiel nás uistila o tom, že naši herci neskončia v reklame, pretože ste prišli, a to v naozaj hojnom počte. 2 514 divákov bolo svedkami 18 súťažných predstavení už 21. ročníka festivalu divadelných vysokých škôl.

Festivalové ocenenia sú odrazom uznania za mimoriadny umelecký prínos. Ich zmyslom je poukázať na inšpiratívne, novátorské a umelecké počiny mladých divadelných tvorcov, ktoré boli na festivale odprezentované.

Na súťažné predstavenia hlavného programu tohtoročného Istropolitana Projektu’16 si posvietila 5-členná odborná a 6-členná študentská porota, ktorá v závere festivalu odovzdala tým najlepším z najlepších cenu Havrana hneď v desiatich kategóriách. Jednoznačne najväčší úspech u kritikov zožal nemecký herecký súbor, ktorý si domov odniesol päť ocenení z celkového počtu, a to v kategórii Grand Prix-hlavná festivalová cena, najlepšie kostýmy, najlepšia scéna, a  najaktuálnejšia téma. Najlepší ženský herecký výkon odviedla pôvabná ruska Daria Migalovskaia, a ten mužský zasa exotický izraelčan Tom Mercier. Cenu za výnimočný divadelný počin si odniesli domov susedia z Poľska a špeciálnu divácku cenu získali herci z Hong Kongu a na prázdno neodišla ani Indonézia s titulom najblážnivejšej inscnácie či najlepšie zrežírovaný Izrael.

Komu viac ďakovať než zúčastneným a divákom? Rozhodne našim partnerom, bez ktorých by festival nemal také rozmery, ako sa nám to podarilo tento rok. Ďakujeme médiám, vďaka ktorým sa ľudia o nás dozvedeli, reklamným partnerom GOEN za nespočetné množstvo tlačovín a PSS za jej výnimočnú podporu.

Automobilovému partnerovi Volkswagen, ktorý zabezpečil komfort a bezpečnú jazdu našim participantom. Obrovské poďakovanie patrí tým, ktorí nás finančne podporili, a teda Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, Fondu na podporu umenia, Slovenskému predsedníctvu v Rade Európskej únie, Bratislavskému samosprávnemu kraju, Ars Bratislavensis, mestskej časti Bratislava – Staré mesto, Európskej komisii a Veľvyslanectvu Izraela na Slovensku. Divadlám SND, MDPOH, Malá scéna STU, Divadlo Astorka Korzo’90 a Divadlo Lab za ich priestor a možnosť prezentovať sa na doskách, ktoré pre nás znamenajú svet. Všetkým partnerom, ktorí nám zabezpečili nie len dôležitý pitný režim počas horúcich festivalových dní, ale aj čerstvé pečivo a ovocie či potrebný materiál na kreatívne vyžitie pre našich najmenších návštevníkov.

Ešte raz nesmierna vďaka vám, pretože tam, kde sme teraz, sme len vďaka vám!

Learn more ...