minus
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
plus

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre

1

Sme veľmi radi, že nielen Istropolitana projekt je medzinárodný festival, ale aj náš team je. Dovoľte nám predstaviť Michelle a Joeye, dôležitú súčasť tohtoročnej Istropolitany.

Michelle WK Cheung (vpravo) v súčasnosti pracuje ako dizajnérka na voľnej nohe a ako koordinátorka umeleckých projektov. Súčasne študuje na magisterskom stupni Čínskej Univerzite v Hong Kongu v odbore Kultúrny manažment. Bakalársky titul má z University of the Arts v Londýne vodbore divadelný design. Či už z Londýna alebo z Hong Kongu Michelle má množstvo skúseností z rôznych divadelných produkcií. Na Slovensku je prvýkrát, no hneď sa aktívne zapája do ďaľších projektov. Okrem Istropolitana Projektu, pracuje aj na Festivale Nová Dráma. Na Slovensku sa jej veľmi páči a rada spoznáva divadlo a celkovú umeleckú sféru na Slovensku.

Joey Chung Yuk Yu (naľavo) tiež pochádza z Hong Kongu. Tak isto ako Michelle aj ona študuje Kultúrny manažment na Čínskej Univerzite v Honk Kongu.  Bakalára vyštudovala na Lingnan Univerzite. Na Slovensko prišla kvôli stáži. Joey je cenná pomoc, pretože má bohaté skúsenosti z kultúry či už z malých, alebo veľkých projektov a organizácií.  Žila v Austrálii a Nemecku. Na cestovaní najviac miluje lokálne zážitky. Umenie považuje za prostriedok, ktorý spája ľudí pomocou príbehov.

Learn more ...

IPWEB Sme radi, že vám môžeme predstaviť program súťažných inscenácií 22. ročníka Medzinárodného festivalu divadelných vysokých škôl Istropolitana Projekt. Už sa tešíte na týždeň  plný divadla? :)  

Piatok 8.6.

17:00 Štúdio SND – Slovinsko – Autor: kolektív autorov – Aspoň sa nemusím bozkávať

20:00 Divadlo Aréna – Poľsko – Autor: Peter Weiss – Marat/ Sade

 Sobota 9.6.

14:00 Divadlo Lab – Rumunsko – Autor: podľa poviedky Bruna Schulza – August

17:00 Štúdio SND – Bulharsko – Autor: Elin Pelin – My Geraksovia

20:00 – Divadlo Lab – Chorvátsko – Autor: Franz Kafka - Premena

Nedeľa 10.6.

14:00 Kaplnka – Nemecko – Autor: Anne Brüssauová – V mojej izbe

17:00 Divadlo Lab – Česká republika – Autor: Ingmar Bergman – Šepoty a výkriky

20:00 Štúdio SND – Izrael – Autor: Hanoch Levin – Stratené ženy z Tróje

Pondelok 11.6.

14:00 Divadlo Lab – Nemecko – Autor: Maxim Gorkij – Na dne

17:00 Štúdio SND – Rusko – Autor: podľa starogréckej mytológie – Minotaurum

20:00 MDPOH – Poľsko – Autor: Dorota Maslowská – Zabila som naše mačky, drahá

Utorok 12.6.

14:00 Divadlo Lab – Česká republika – Autor: Anthony Burgess – Mechanický pomaranč

17:00 Malá scéna STU – Izrael – Autor: Hanoch Levin – Vražda

20:00 Divadlo Lab – Slovensko – Autor: Bard Breien – Kurz negatívneho myslenia

Streda 13.6.

14:00 Malá scéna STU – Taliansko – Autor: Fabio Omodei – Drevená väznica

17:00 Divadlo Lab – Arménsko – Autor: William Shakespeare – Shakespearovské vášne

20:00 Záverečný ceremoniál

Zmena programu vyhradená

Rezervovať lístky si môžete na adrese rezervacie@istropolitanaproject.sk

Learn more ...

23
Apr
1

Team office je ďalší čisto ženský team na Istropolitana Projekt. Na fotke ich vidíte v  prirodzenom prostredí, čiže pri notebooku.

Tieto krásne devy majú plno dôležitých úloh. Majú napríklad na starosť ubytovanie. To pri počte okolo 200 účinkujúcich nie je vôbec sranda. Zabezpečujú tiež stravovanie účastníkov. Je to team, ktorý priamo komunikuje a stará sa o zahraničných hostí. V prípade akýchkoľvek nejasností, problémov, otázok je to team office, ktorý to rieši.

Teamleaderky sú Baška (prvá vpravo) a Peťa (druhá vľavo). Baška, ktorá sa nedávno stala tetou sa dlhé roky venovala tancu. Je skvelý šofér o čom svedčí fakt, že nemá problém hneď a vždy zaparkovať v centre mesta (aj keď sa to zdá nemožné). Peťa je nadšený pozorovateľ skokov na lyžiach. Keď bola malá, mala úplne krátke vlasy. Jej najlepší kamoš je 14 ročný maltezák. Baška (prvá vľavo) vie skočiť mlynské kolo. Veľmi rada pečie a je jedno či sladké alebo slané. Miška (v strede) hrávala basketbal. Je aktívnou virtuózkou, pretože sa venuje hre na priečnu flautu. Jej ďalšia méta je naučiť sa hrať na gitaru. Miluje čítanie, hlavne vďaka Harrymu Potterovi, ktorý jej podľa jej slov zmenil život. Ali (vzadu napravo) je dobrovoľná hasička. Je to dobrák od srdca, nerada sa háda a nevie byť na ľudí zlá. Miluje kvety.

Súčasť teamu, ale svojim spôsobom samostatná jednotka je naša Janča. Práve toto žieňa zabezpečuje všetku komunikáciu so zahraničnými súbormi či už ide o prihlášky, akceptačné listy alebo víza. Napriek tomu, že sa bojí lietania absolvovala Erasmus vo Fínsku, kde sa zaľúbila do severských krajín. Miluje mačky, ale aj psov a jej sen je mať Huskyho. A čo jej pomáha na bojovanie so stresom? Janča má na tele tetovanie s nápisom nádych, výdych, aby na to vždy pri stresovej situácii myslela.

 

Learn more ...