Istropolitana Projekt’16

Istropolitana Projekt’16 je oficiálne za nami a obsadenosť divadiel nás uistila o tom, že naši herci neskončia v reklame, pretože ste prišli, a to v naozaj hojnom počte. 2 514 divákov bolo svedkami 18 súťažných predstavení už 21. ročníka festivalu divadelných vysokých škôl.

Festivalové ocenenia sú odrazom uznania za mimoriadny umelecký prínos. Ich zmyslom je poukázať na inšpiratívne, novátorské a umelecké počiny mladých divadelných tvorcov, ktoré boli na festivale odprezentované.

Na súťažné predstavenia hlavného programu tohtoročného Istropolitana Projektu’16 si posvietila 5-členná odborná a 6-členná študentská porota, ktorá v závere festivalu odovzdala tým najlepším z najlepších cenu Havrana hneď v desiatich kategóriách. Jednoznačne najväčší úspech u kritikov zožal nemecký herecký súbor, ktorý si domov odniesol päť ocenení z celkového počtu, a to v kategórii Grand Prix-hlavná festivalová cena, najlepšie kostýmy, najlepšia scéna, a  najaktuálnejšia téma. Najlepší ženský herecký výkon odviedla pôvabná ruska Daria Migalovskaia, a ten mužský zasa exotický izraelčan Tom Mercier. Cenu za výnimočný divadelný počin si odniesli domov susedia z Poľska a špeciálnu divácku cenu získali herci z Hong Kongu a na prázdno neodišla ani Indonézia s titulom najblážnivejšej inscnácie či najlepšie zrežírovaný Izrael.

Komu viac ďakovať než zúčastneným a divákom? Rozhodne našim partnerom, bez ktorých by festival nemal také rozmery, ako sa nám to podarilo tento rok. Ďakujeme médiám, vďaka ktorým sa ľudia o nás dozvedeli, reklamným partnerom GOEN za nespočetné množstvo tlačovín a PSS za jej výnimočnú podporu.

Automobilovému partnerovi Volkswagen, ktorý zabezpečil komfort a bezpečnú jazdu našim participantom. Obrovské poďakovanie patrí tým, ktorí nás finančne podporili, a teda Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, Fondu na podporu umenia, Slovenskému predsedníctvu v Rade Európskej únie, Bratislavskému samosprávnemu kraju, Ars Bratislavensis, mestskej časti Bratislava – Staré mesto, Európskej komisii a Veľvyslanectvu Izraela na Slovensku. Divadlám SND, MDPOH, Malá scéna STU, Divadlo Astorka Korzo’90 a Divadlo Lab za ich priestor a možnosť prezentovať sa na doskách, ktoré pre nás znamenajú svet. Všetkým partnerom, ktorí nám zabezpečili nie len dôležitý pitný režim počas horúcich festivalových dní, ale aj čerstvé pečivo a ovocie či potrebný materiál na kreatívne vyžitie pre našich najmenších návštevníkov.

Ešte raz nesmierna vďaka vám, pretože tam, kde sme teraz, sme len vďaka vám!


Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre