Pridaj sa k nám

Práve teraz máš jedinečnú a neopakovateľnú možnosť stať sa súčasťou skvelého tímu, ktorý pripravuje 22.ročník Medzinárodného festivalu divadelných vysokých škôl Istropolitana Projekt. 

Zaujíma ťa ako funguje festivalové periodikum?

Výborne! Si ten správny adept na člena festivalového Festníka. Ak vieš super gramatiku, štylistiku a tvoja slovná zásoba je nekonečná môžeš sa stať redaktorom. Ak ťa na k tomu navyše baví aj organizovať ľudí, si náš budúci šéfredaktor. Dokonca máme miesto aj pre človeka, ktorého písanie nebaví. K peknému textu treba pekné obrázky. Hlás sa, ak vieš používať iný grafický program ako Skicár. Buď náš budúci grafik

Si kreatívna duša?

Určite áno, inak by ťa nezobrali na VŠMU. Ukáž nám tvoj potenciál. Ak ťa baví robiť pekné fotky (a nemyslíme selfiečka na Instagram) poď fotiť festival. Radi by sme tento rok urobili aj aftermovie z festivalu a na to potrebujeme videomakerov (kamera, zvuk..). A ak si zručný manuálne, môžeš sa postarať o tvorbu  ocenenia. Je to dlhá cesta od vizualizácie až k realizácii, ale výsledok tvojej práce poputuje možno na opačný kraj sveta. 

Baví ťa dráma..?

Aby sme boli úplne presní: Baví ťa dramaturgia? Môžeš ovplyvniť to, kto sa zúčastní festivalu. Ak si pripravený na tieto závažné rozhodnutia, chceme aj teba! Môžeš byť člen, dokonca aj vedúci dramaturgickej rady.

Sprievod sem, sprievodca tam

Na začiatok a koniec festivalu budeme robiť sprievody. Chceme byť videní a počutí. Chceme byť farební, zaujímaví a inovatívni. Chceme aby sa o nás písalo. Chceme zaujať, pobaviť a potešiť. Chceš to aj ty? Poď k nám do sprievodu. Môžeš navrhnúť masky, pripraviť ich, byť súčasť promenády. Fantazii sa medze nekladú.

Keď sme už pri tom sprievode, môžeme sa presunúť k sprievodcom. Nie takým vo vlaku, ale takým festivalovým. Ak si spoločenský, vieš jazyky (minimalne slovenčinu a angličtinu, ostatné sú výhoda) a máš rád spoznávanie nových kultúr si náš človek. Sprevádzaj počas festivalu súbor zahraničných divadelníkov  a získaj nové kontakty. 

Istropolitana je o vás a o nás

Istropolitana je študentský festival, preto je dôležité, aby študenti boli či už na strane organizátorov alebo návštevníkov. Ak máš pocit, že chceš prispieť svojou troškou, staň sa členom študentskej poroty. Budeš mať unikátne privilégium a rozhodneš o osude mnohých súťažiacich. 

Nie je Mr.Čistič ako Mr.Čistič

Chceš spraviť dieru do hereckého sveta? Buď tvárou našich spotov. Tu máš inšpiráciu z minulého ročníka: https://www.youtube.com/watch?v=916mzARvGqY

A čo za to?

Jasné, že super skúsenosti. Spoznáš veľa zaujímavých ľudí, predovšetkým zo zahraničia. Navyše zadarmo dostaneš merch, ktorý budeme pre festival vyrábať. Nakoniec to najlepšie. Získaš za tvoj príspevok vzácne kredity. Základný počet sú 2 kredity, avšak svojou šikovnosťou a aktivitou sa vieš dostať až k 4 kreditom. 

Máš čas ešte ešte do 2.2. dokedy je potrebné si predmet zapísať do AISu na študijnom oddelení.

Otázky? Radi na ne odpovieme na maily istropolitana@vsmu.sk

Tešíme sa na teba


Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre