Posledný deň Istropolitana Projekt 2018

Je síce posledný deň festivalu, ale veľa nás toho ešte čaká. O 14:00 Fabio Omodei: Drevená väznica (Taliansko) v Divadlo Malá scéna STU a o 17:00 William Shakespeare: Shakespearovské vášne (Arménsko) v Divadlo Lab. O 20:00 sme pre vás v Divadle Lab pripravili Záverečný ceremoniál, kde sa dozvieme výsledky hodnotenia od Odbornej a Študentskej poroty. Prezradíme tiež najobľúbenejšie divácke predstavenie. A všetko to potom oslavíme od 22:00 na Tanker Boat .

Drevená väznica je miesto bez emócií, je to miesto, kde sú drevené kostry ochrancovia. Keď sa ľudské bytosti chcú zabiť, bezprostredne predtým, ako tak urobia, vstúpia do Drevenej väznice a musia si vybrať medzi variantmi: stať sa drevenou bábkou alebo sa zachrániť. V Drevenej väznici nie sú emócie, emócie sú prítomné len v snoch, v mieste, kde sa skrývajú bájky minulosti. Bájky majú za úlohu pripomínať emócie. Príbeh, ktorý žije v bájke sna, bezduchý svet, ktorý sa mení … a zničí sa; ale ak človek rozumie najdôležitejšiemu predmetu, výrok: ,,Mal si byť šťastný len kvôli tomu, že dýchaš ” môže ušetriť.  Predstavenia Akadémie boli v posledných rokoch vybrané na takmer 100 festivalov a získali okolo 50 medzinárodných ocenení.

“Shakespearovské vášne” je inscenácia, v ktorej sa nielen Hamlet mení na kráľa Leara, ale aj Othello na Richarda III. V rámci predstavenia herci prenášajú publiku svoju energiu, vnútornú reflexiu a skrytý impulz. Najzaujímavejšou vecou v inscenácii v esperante je to, že sa používajú rôzne scénické jazyky: od dramatického monológu až po breakdance plnom mládežníckej energie , od scénického pohybu až po polyfónny spev na slávnej ulici Arménska. Z jednoty zdanlivo nekompatibilných fragmentov sa vykonalo estetické predstavenie s hlbokým významom a schopnosťou citovo ovplyvniť publikum.

Na afterke na Tanker Boat zahrajú Hypetrain, Stopové prvky asfaltu a Tvoja hláska. Začíname o 22:00!


Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre