14:00 Divadlo Lab – Česká republika – Anthony Burgess: Mechanický pomaranč

Názov školy: JAMU Brno

Incsenačný tím

Režisér: Barbora Chovancová

Dramaturgia: Jakub Liška

Hudba: Eva Dobružská

Scéna, kostýmy: Magdaléna Paráčková

Svetelný dizajn: Vojtěch Matulík, Barbora Jágrová, Luboš Zbranek

Choreografia: Ondřej Jiráček, Adam Mašura

Účinkujú: Barbora Bezáková, František Maňák, Karel Vondrášek, Klára Anna Satinská , Magdalena Straková , Mark Kristián Hochman,  Natalie Golovchenko, Pavel Šupina, Schovánková Petra, Princ Štěpán, Harangi Viktor, Spišák Jakub

 “Nemáte snáď každý buk, ktorý sa vám zachce? Keď potrebujete auto, odtrhnete si ho zo stromu.” Príbeh o tom ako bol Alex ešte malý bastard a ako s tromi priateľmi popíjal v Korove a rozhodovali sa, čo sa bude v ktorý večer robiť. Život plný násilia, tolčokovania starých ľudí a starého dobrého kefovania. Bože, aké to je len úžasné, keď je človek ešte mladý. Teda, než ho chytia, bráchovia moji, potom je to veľmi zlé. Tak čo, máte odvahu naskočiť na tyrkysový kolotoč udalostí a dozvedieť sa, čo táto najtka ponúka? Ideme!

 (Inscenácia podľa knihy Anthona Burgessa Mechanický pomaranč, známej vďaka filmového spracovaniu Stanleyho Kubricka.)

 20:00 Divadlo Lab – Slovensko – Bard Breien: Kurz negatívneho myslenia

Názov školy: Vysoká škola múzických umení v Bratislave

Inscenačný tím

Réžia: Matúš Bachynec

Dramaturgia: Lucia Mihálová

Scénický výtvarník: Adela Hajduová

Kostýmový výtvarník: Dáša Veselovská

Produkcia: Hana Bodáková, Michaela Malková

Účinkujú: Jakub Kuka, Ingrida Baginová, Andrej Remeník, Igor Schlosser, Nikolett Dékány, Mária Havranová, Miroslava Durná

Kurz negatívneho myslenia je celovečerný nórsky film z roku 2006. Režisér a zároveň scenárista Bård Breien zmiešal žáner škandinávskej psychologickej drámy o medziľudských vzťahoch so sarkastickou čiernou komédiou.

Počas jedného večera sa vo vile na predmestí koná terapia pre skupinu hendikepovaných ľudí.Vedúca skupiny – terapeutka Tori musí čeliť tvrdému oriešku.Nový člen skupiny Geirr totiž spochybňuje jej metódu pozitívneho myslenia a z motivačnej seansy sa stáva nespútaný večierok odhaľujúci všetky skryté lži a všadeprítomný sebaklam.

Krutá psychologická komédia paroduje falošný pozitivizmus a poukazuje na potrebu úprimnosti voči sebe samému za každých okolností.BårdBreien si nekladie servítku pred ústa a svojím nemilosrdným sarkazmom sa dotýka aj toho, čo zostáva pre mnohých tabu.Za tento svoj scenáristický a režijný debut získal Cenu za réžiu na festivale v Karlových Varoch (2007) a Českého leva za najlepší film.

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre