Bratislava je hlavné mesto Slovenskej republiky a rozprestiera sa na ploche  367,9 km². Leží na oboch brehoch rieky Dunaj, druhej najväčšej rieky v Európe a na úpätí pohoria Malé Karpaty. V meste, ktoré bezprostredne hraničí s 2 krajinami (Rakúsko a Maďarsko), žije približne 500 000 obyvateľov. Unikátna poloha na hraniciach týchto krajín robí v stredoeurópskom regióne z Bratislavy dôležitý dopravný a ekonomický uzol. Sídlia v nej všetky dôležité štátne inštitúcie.

Bratislavu tvorí 17 mestských časti. Takmer celý festival sa bude odohrávať v mestskej časti Staré Mesto, ktoré je centrom Bratislavy. Pomerne malé, ale o to krajšie centrum, Vás nadchne okúzľujúcou atmosférou historických uličiek, útulných kaviarní či reštaurácií, no rovnako aj väčšími a pútavými námestiami. Bratislavčania sú veľmi milí a ochotní ľudia, čím len umocňujú príjemný pocit turistov z pobytu v meste. Pri potulkách mestom rozhodne nevynechajte:

Bratislavský hrad
Svojím vzhľadom obráteného stola je výraznou dominantou hlavného mesta Slovenska. Ak si po výstupe na hrad budete chcieť oddýchnuť, môžete tak urobiť v tichých a čarovných častiach hradného areálu.

Dóm sv. Martina
Hneď pod krídlami hradu sa nachádza ďalšia dominanta Bratislavy, Dóm sv. Martina. Tento gotický kostol pripomína Bratislave slávne časy, kedy sa v nej korunovali uhorskí panovníci. Ako asi to vyzeralo počas korunovácie uhorských kráľov si budete môcť pozrieť počas korunovačných slávností, ktoré sa budú odohrávať v čase konania festivalu.

UFO
Pri prvom pohľade na bratislavské UFO sa nezľaknite, rozhodne nečelíte útoku mimozemských civilizácií. To, čo vidíte, je jedinečná stavba, ktorá je súčasťou Mosta SNP. Tento most bol skonštruovaný výnimočným spôsobom, pričom ani jeden jeho pilier nie je opretý o hladinu rieky. V UFE, do ktorého sa dostanete výťahom, sa nachádza príjemná reštaurácia, ktorá okrem kvalitného jedla ponúka aj famózny výhľad na Bratislavu.

Prehliadky
Ak ste príliš leniví na prehliadku mesta ,,peši busom“, čiže chôdzou, bratislavský vyhliadkový autobus Vás veľmi rád odvezie na všetky zaujímavé miesta. Viac informácií

Ubytovanie
Podľa toho, aký typ ubytovania preferujete, si môžete vybrať zo širokej ponuky ubytovacích zariadení. Viac informácií

Ako sa dostanem do Bratislavy?
Návštevníci z okolitých krajín sa môžu dostať do Bratislavy automobilom alebo autobusom po diaľnici. Bratislava je diaľnicou priamo spojená s Viedňou, Budapešťou a Prahou. Po príchode do Bratislavy odporúčame návštevníkom zaparkovať svoje automobily na záchytných parkoviskách a ďalej využívať služby MHD. Ušetríte tak čas, ktorý by ste venovali hľadaniu parkovacieho miesta v centre mesta.

Cestovanie po Bratislave
Hromadnú dopravu v Bratislave zabezpečuje sieť liniek autobusov, trolejbusov a električiek, ktoré jazdia v pravidelných intervaloch a dostanete sa nimi kamkoľvek v Bratislave. Všetci pasažieri sú povinní mať označený platný cestovný lístok, ktorý si označia hneď po nastúpení v označovači. Lístok sa dá zakúpiť v predajni DPB, v automatoch umiestnených pri autobusových zástavkách alebo v novinových stánkoch. Existuje aj možnosť kúpy cestovného lístka prostredníctvom sms správy – prázdna sms sa číslo 1100.

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre