Anglicko – Topenie po číslach

17:00 Štúdio SND

Réžia: Krissi Musiol/Chris Gilligan
Dramaturgia: Devised by the Company
Scéna: The Company
Kostýmy: Jen Morgan
Svetelný dizajn: Toby Doyle
Choreografia: The Company
Hudba: Michael Nyman
Hrajú: Erica Wadsworth, Keri Sparkes, Rob Gregson, Chloe Stollery, Ellie Woodhouse, Charlotte Brown, Ashley Campbell, Dan Richardson

Škola: University of Central Lancashire School of Film, Media and Performance

Predstavenie je odpoveďou na film Petera Greenawaya  ‘Drowning by Numbers’. Divadelný  súbor počas sústredenia vo Februári 2016  tvoril scény, obrazy a pohyby inšpirované zábermi Greenawayovho filmu, ktoré kreatívne poskladal do sérií, ktoré zámerne nezodpovedajú tomu čo poznáme z filmu.

Ovplyvnení súčasnou tvorbou divadelných súborov ako Goat Island či Elevator Repair Service, pracujú s pohybovým zobrazením motívov z Greenawayovho textu. Účinkujúcimi sú študenti z oblasti vizuálnych či pohybových umení a práve inscenácia Topenie po číslach kombinuje komunikačné prostriedky týchto umeleckých disciplín.

Študenti pri tvorbe inscenácie čerpali z tradičných expresionistických tém, ktoré postavili do kontrastu s nezmerateľným konceptom času a priestoru. Texty požičané zo zdrojov ako napríklad vesmírny program Apollo či zo spovedí astronautov Briana Coxa či Tima Peakea rezonujú rozjímaním nad krásou zemského života a jeho pominutelnosťou.

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre