Česká republika – Opičiareň alebo adekvátny pocit zmyslu života

20:00 Divadlo Lab

Réžia: Tereze Říhová
Dramaturgia: Šimon Peták
Scéna: Hynek Petrželka
Kostýmy: Kateřina Höferová
Hudba: Adam Mašura
Choreografia: Pavol Seriš, Adam Mašura
Účinkujúci: Viktor Zavadil, Petr Németh, Kristýna Hulcová, Milan Holenda, Martin Hudec, Agáta Kryštůfková, Dominick Benedikt, Adam Mašura, Tereza Slámová, Šárka Býčková

Škola: Janáčkova akadémia muzických umení v Brne

Tento príbeh je najbližší k mojej vlastnej autobiografii. Je úplne plná hlúposti. Jedná sa o pusté mestá a duchovný kanibalizmus a incest a samotu a neprítomnosť lásky a smrti, a tak ďalej. To robí zo mňa a mojej krásnej sestry monštrá. To je však len a len prirodzené, pretože sa mi o tom snívalo po ceste na jej pohreb. Tento príbeh je krajina v mojej mysli, v ktorej si ešte musím upratať. Upratať v sebe. To je dôvod, prečo som tu dnes večer. Hey hou.

Prostredníctvom príbehu o dvoch neandertálskych deťoch, ktoré sa narodili do bohatej americkej rodiny The Monkey House hovoria o takmer triviálnych veciach – o blízkosti, vyrastaní, o detskom svete a normálnom svete. O tajomstvách, ktoré nemôžu byť zdieľané.

“Číňania sú tak malí, že ich vdychujeme a umierame na otravu. ”

Absolvetská práca JAMU študentov sa opiera o myšlienky a príbehy Kurta Vonnegut Jr. a podľa nich bol vytvorený originálny scenár. The Monkey House je štylizovaná dráma s dôležitou úlohou pohybu a hudby.

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre