Mexiko – Chromozómy

14:00 Štúdio SND

Réžia: Kolektív
Dramaturgia: Manuel González, Marimer Espinoza
Scéna: Kolektív
Kostýmy: Kolektív
Hudba: Kolektív
Choreografia: Kolektív
Svetelný dizajn: Kolektív
Účinkujúci: Marimer Espinoza Gaméz, Manuel González López

Škola: Univerzita v Guadalahare

Má genetickú informáciu vplyv na určovaní nášho milostného spojenia? XX a XY, sú bytosti, ktoré majú spoločnú intimitu, priestor, čas podľa vlastného výberu, kde sa vyzliekajú navzájom a budú sa zobrazovať takí, akí sú, budú hľadať spôsoby, ako milovať, ako sa dopĺňať, vyplniť prázdnotu, zobrazovať ich zložitosť, ich existenciu, ich horkosť, kocky, ktoré ich vedú k rozhodovaniu medzi samotou alebo živote v nechutnej spoločnosti.

Cromosomas bol počatý z dramaturgie a neskôr sa preniesol do inscenácie s myšlienkou fragmentácie; to vyplýva z individuálnych skúseností členov predstavenia, ktorí sedia a hovoria o projekte kde si uvedomili, cestu cez rovnaké cykly v milostných skúsenostiach. Z tohto dôvodu vzniká myšlienka a otázka o univerzálnosti:

Sme určení genetickou informáciou, alebo sme obeťami našej doby?

Cromosomas je hľadanie odpovedí členov divadla PROXIMA, ktorí sa snažia nájsť jedinečné poetické modely ovládateľné nami samými. Cromosomas je názor členov skupiny, ktorí sa snažia vyjadriť kontext, ktorý je podaný na základe plurality a nezávislého pohľadu.

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre