Rusko – Balíme kufre

20:00 Divadlo Lab

Réžia: Anjey Buben
Dramaturgia: Hanoch Levin
Scéna: Elena Dmitrakova
Kostýmy: Elena Dmitrakova
Účinkujúci: Alexey Kopylov, Valentin Zorko, Nino Bochorishvili, Ekaterina Shumakova, Daria Migalovskaia, Oleg Khristolyubskii, Dmitri Krestiankin, Anna Bychkova, Maria Lychkovskaia, Leon Slovizkii, Yulia Kalandarishvili, Alexander Nasenkov, Niiole Makutenaite, Igor Khonin, Anastasia Liphanova, Beniamin Koc

Škola: Russian State Institute of Performing Arts

Vytvorili sme predstavenie založené na hre Hanokha Levina. Autor určil žáner jeho hry ako “komédia v ôsmich pohrebov” a hovorí tak o 6 rodinách, 5 milencoch, 3 pannách, 9 mŕtvych, 8 pohreboch, 4 vdovách, 3 Američanoch, 11 kufroch, 1 dieťati, 1 homosexuálovi, 1 prostitútke, 1 koktajúcom a 1 hrbáčovi. Dohromady máme viac ako 30 postáv a niekoľko úplne rôznych scén.
Máme iba sedemnásť študentov (z katedry herectva a réžie pod vedením profesora Jurija Krasovského). Jedným z nich je hudobný dizajnér predstavenia a profesor herectva. Ostatní dokážu byť hercami a režisérmi zároveň. Žiadame Vás, aby ste neboli prekvapení keď uvidíte relatívne imaginárny svet založený na zákonoch fantázie. Snažíme sa tak mimoriadne a čestne vyjadriť svoje pocity a emócie.
Počas predstavenia uvidíte dlhý vlak smútku, šťastia, múdrosti a absurdných príbehov. Cesta emócií sa neustále mení, aby Vás prebúdzali rôzne reakcie vo Vašom srdci. Tieto emócie sú ako charakter hry. Postavy sa nachádzajú niekde na ceste z vesmíru. Niektorí z nich majú kufor so spomienkami niektorí s nádejou. Žiadna z postáv nežije v prítomnosti, všetci žijú niekde, bez pochopenia a času.

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre