Španielsko – Tivoli

14:20 Malá scéna STU

Réžia: José María Ureta
Dramaturgia: Alberto Conejero
Scéna: José María Ureta
Kostýmy: Alba Pérez de la Viuda
Hrajú: Esther Abad, Saray Andrés, Aida Escuredo, Francisco Javier García, Pablo González, María Heredia, Adrián Hernández, Alba Herrero, Sara Martínez, Sofía Nuñez, Mónica Orte, Noelia Piñeiro, Dánae Rabal, Sergio Ramos, Nicolás Sanz, Alba Pérez de la Viuda, Rebeca Sastre, José María Ureta

Škola: Vysoká škola dramatických umení Castilla y León, Valladolid

Pri obsadení sa prihliadalo na čo najlepšie využitie kvalít každého konkrétneho herca. Po prečítaní textu päť alebo šesťkrát, sa herci zamerali na tažiskové miesta hry, aby porozumeli vývoj konfliktu, ktorý formuje jej vnútornú líniu. Až potom začali tvorcovia pracovať priamo na javisku. Prečo si zvolili práve túto možnosť? Pretože 16 hercov potrebuje presne vedieť, ako sa pohybuje po javisku, kde sú ich oporné body a čo majú robiť. Až počas práce na javisku začali herci vytvárať svoje postavy.
Hlavným cieľom študenta je definovať postavu, ktorú hrá, nielen fyzickým, ale aj psychologickým spôsobom. Improvizácia sa využíva na vyjadrenie konfliktov. Tvorcovia sa sústredili najmä na situáciu. Na to, čo sa deje, a nie na to, čo herci hovoria jeden druhému. Slovo je posledná vec, ktorú postava používa na dosiahnutie toho, čo chce. V tomto prípade je proces tvorenia postavy určovaný hercom.