Hong Kong – Večer trojkráľový

14:00 Divadlo Lab

Réžia: Roy Szeto
Scéna: Ricky Chan, Liu Hongping
Kostýmy: Bacchus Lee, Natalie Ong
Svetelný dizajn: Sam Au Yeung
Hudobný dizajn: Cher Ng Chun-tung
Choreografia: Hong Hai, April Chow
Účinkujúci: Wong Suet-ip, Choi Ho-yeung, Leung Chung-hang, Jessica Wong, Ng Siu-hin, Chan Wai-lui, Kwok Siu-kit, Ng King-lung, Cheung Man-che, Wong Tsz-ching, Kung Shuk-yi, Poon Tau-ming, Mok Chui-shing

Škola: The Hong Kong Academy for the Performing Arts

Interpretácia a adaptácia diela “Večer trojkráľový”, preložený a adaptovaný od  陳鈞 潤 Rupert Chan, ktorý preniesol príbeh na územie čínskej dynastie Tang v Guangzhou. Tang dynastia je nie len historická oblasť ale aj umelecky bohatá oblasť (v hudbe a literatúre). V duchu pôvodnej verzie od Shakespeara hrá hudba a poézia dôležitú úlohu. Úmysel tejto hry je nájsť paralelu medzi Shakespearom a činskou kultúrou z rovnakého časového obdobia a tak priblížiť text a Shakespeara čínskemu publiku. “Večer trojkráľový” v tejto adaptácií oslavuje Zjavenie Pána. Režijné poňatie hry sa zameriava na tradičné čínske umenie vo svojej hravosti a kráse v nedokonalosti.

Vzhľadom k tomu, že v roku 2016 oslavujeme 400 rokov od smrti Shakespeara dúfame, že bude mať táto inscenácia väčšiu šancu a rozšíri komunikáciu medzi Východnou a Západnou kultúrou a publikum ocení predstavenie Východnej adaptácie Shakespearovej hry.

Newsletter

Chceš dostávať festivalové novinky?
Would you like to receive our newsletter?

Najnovšie komentáre