Taliansko – Smrť deťom

20:20 Meteorit

Réžia: Fabio Omodei (Drama Teacher, Director)
Dramaturgia: Students and Fabio Omodei (teacher)
Preklad: Danilo Butcovich (teacher)
Scénografia: Students and Paolo Alessandri (director)
Scéna: Students and Fabio Omodei (director)
Kostýmy: Students and Monica Raponi (teacher)
Hrajú: Noemi Quercia, Paola Moscelli, Chiara Ciaceri, Virginia Arveda, Andrea Zatti, Marco Tomba, Daniele Tagliaferri.

Škola: Divadelná akadémia Sofie Amendoley, Rím

Prestavenie je zamerané proti násiliu na deťoch, ktoré odhaľujú slabosť ľudských bytostí ako obeť samých seba. Dráma so silnými sociálnymi, ľudskými a emotívnymi protirečeniami. Posledné predstavenie tetralógie „Život vytvára smrť“, je prezentované študentmi Divadelnej akadémie Sofie Amendoley v Ríme s hlavnou témou Smrť deťom. Po dlhej a do hĺbky sa orientujucej, sústredenej práci na tvorivom písaní, vdýchli študenti a režisér život do hry, v ktorej sa telo, pohľad, hlas a emócie zlievajú do jedného celku. Predstavenie je podporou programu Zachráňte deti. Nie je dostatok vzduchu a ľudia ho hľadajú. Majú ho len deti, ale niekto im ho násilne ukradne. Nasleduje pomsta čistej duše. Zostane však čistá duša, ktorá sa mstí, čistou?
Vyprahnutý svet, vyčerpaná pôda, prázdne telesné schránky, vyblednuté farby, ťažoba, nemožnosť, zovretie.
Koľkými spôsobmi musí dieťa zomrieť? Hlad, násilie, vojna, choroby. Boli to posledné deti na svete. Vedia deti lietať? Budúcnosť alebo prítomnosť? Ako veľmi záleží na čase?
Hra je vhodná pre medzinárodné publikum. Text je v angličtine, pričom symboly a obrazy vedú divákov k pochopeniu celého príbehu.